Akce dne 21.11.2020

Milí malí a velcí potenciální stopaři skřítků!

Po důkladném zvážení situace jsme se rozhodly akci v sobotu 21.11 odložit na neurčito. Rozhodování to nebylo jednoduché, protože jsme se všechny těšily na společnou taškařici. Do toho se však denní počty nově pozitivně testovaných na covid-19 přehouply přes tisícovku, mezi pozitivně testovanými se začali objevovat politici a zvedají se mediální vlny. Odborníci poukazují na to, že lidé včetně politiků zřejmě polevili v dodržování opatření, která by měla šíření coronaviru brzdit.

Asi si nikdo nepřejeme, aby se zrovna česká akce stala ohniskem šíření nákazy. Riziko by při všech opatřeních, která jsme plánovaly, bylo minimální, ale vyloučit bychom ho nemohly. Samotná opatření by navíc zásadně omezila společenský rozměr akce, takže je otázkou, kolik účastníků by vůbec mělo chuť dorazit.

Na závěr se nám skoro chce napsat: “Slunce v duši a na shledanou v lepších časech!” – ale ujišťujeme vás, že patos nám je cizí, do roku 2021 vyhlížíme pragmaticky, optimisticky a s nadšením a už se těšíme, kde všude se s vámi potkáme :-)


Tým České školy v Kodani