Digitální technologie v životě dětí

on-line podvečer s Hankou Malou Rytter, Ph.d. z Kodaňské univerzity (ano, je to ta Hanka, kterou moc dobře znáte z akcí České školy) a s Pavlou a Ondrou Tichými (tato dvojice nám pravidelně jezdí pořádat Hudební dílnu), oba jsou pedagogové s dlouholetou praxí a podělí se o své zkušenosti z různých škol i vlastní rodiny, zejména jak se z jejich pohledu mění proces učení a jaké oblasti je potřeba intenzivně s dětmi rozvíjet. Hanka je docentkou na katedře psychologie a neurologické klinice v univerzitní nemocnici Bispebjerg-Frederiksberg v Kodani a nastíní, co víme z výzkumu a jaká jsou doporučení expertů. 

Ve čtvrtek, 25.1. od 18-20 hod, on-line

Akci pořádá Občanský spolek Potichounku (Praha), počet účastníků je omezen, vstup volný. Zájemci se mohou přihlásit na: potichounku@seznam.cz. (Do e-mailu napište i že jste z České školy, ať víme,kam vás zařadit. Děkujeme.) Před webinářem pošleme link na zoom, ve kterém webinář proběhne.

Na začátku webináře bude mít Hanka krátkou přednášku ze svojí profesní praxe, po které bude následovat společná neformální diskuzi na toto téma.

Otázky, na které se budeme společně snažit během večera najít odpovědi:

1) Proč vůbec zpozornět ve výchově dětí a využití technologií – není to jedno? Je to jen další hračka ne?

2) Co se přirozeně odehrává v mozku dětí, když rostou, jak vypadá ve stručnosti vývoj, co je důležité podpořit a jak do toho zasahují technologie?

3) Doporučení pro jednotlivé věky (0-2, 2-6let, 6-12, 12-18) – množství času před displejem, jak si udržet zdravý rozum, co je tam důležité i jiného rozvíjet apod.

Rodiče České školy v Kodani jsou na webináři velmi vítáni.