NA – HORU aneb pozvánka na netradiční událost

Znáte to.

S taškami naplněnými nákupem stanete před dveřmi výtahu s nápisem “Mimo provoz”, lehce si povzdychnete a s nohou položenou na prvním stupni schodiště se plni odhodlání a víry vydáte do 7. patra. Nejste přeci žádné slečinky a pár výškových metrů je pro vás hračka. Po prvním pár zdolaných patrech avšak cítíte, že to zas až taková pohodička není, po dalších začínají vaše ruce pod tíhou nákupu připomínat liány v pralese a při posledních patrech se začnou vaše plíce demonstrativně  psát na čekací listinu dárce orgánů.

Tak takhle nějak si předtavuji, že se asi cítí horolezci při výstupu na horu. No dobře, nejspíš to mají trošičku těžší, ale pocity, že ten další metr fakt už nedám, budou nejspíš podobné. Nebo ne?

Na to se můžete vy i vaše děti zeptat jednoho ze šťastných navrátilců z výpravy na horu Manaslu v Himalájích Honzy Magasanika.

Kdy? 21. ledna 2023 v kině 177 Kødbyen, Flsketorvet 60, 3.patro

V kolik? v 11:00 hodin místního času

Těšit se můžete nejen na spoustu zajímavostí, mnohdy překvapujících informací a zákulisních historek, ale možná se nám podaří i prolomit známe rčení: “Co se stane na horách, zůstane na horách”.

Po povídání s Honzou se spoustou obrázků a videí z této netradiční výpravy promítneme dětem film v místním kině a kreativní duše si budou moci vyrobit vlastního horolezce. Akce je tedy primárně cílena na děti školního věku, ale vítáni jsou i zvídaví dospělí.

Svačinu nám tentokrát nepřinesou šerpové, jak je na takových výpravách zvykem, ale každý sám. Šerpové České školy zajistí pro tentokrát pouze řádné plnění pitného režimu v podobě čaje, kávy a vody.

Kvůli kapacitě kinosálu je nutná registrace předem. Vyčkejte prosím na potvrzovací mail vaší registrace.

LINK na registraci zde: https://forms.gle/QpDrqzwchvadqxUP7

Případné dotazy směrujte na ceskaskola.vkodani@gmail.com

Tým České školy