Noc s Andersenem 2016

Kdy: 2. dubna 2016 – 3. dubna 2016
Kde: Albertslund

Srdečně zveme děti českých krajanů žijících v Dánsku na tradiční Noc s Andersenem, kterou pořádá Česká škola v Kodani ve dnech 2. – 3. dubna 2016 v Albertslundu.

Tématem letošního ročníku je „Malá mořská víla“, již H. Ch. Andersen napsal přesně před 180 lety. Děti čekají vedle společného čtení knihy Malá mořská víla i další aktivity jako zpívání či lampionová stezka odvahy. Následně se podívají na českou verzi pohádky od Karla Kachyni, která letos taktéž slaví kulaté výročí – natočena byla před 40 lety.

Noc s Andersenem je akce knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovně u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře, Hanse Christiana Andersena, které připadá na 2. dubna. Letos se koná již 16. ročník Noci s Andersenem a v České republice proběhne v pátek 1. dubna. Kromě České republiky se akce koná i na řadě dalších míst na Slovensku, v Polsku, ve Slovinsku, na Ukrajině a také v rámci Českých škol.

Termín zasílání přihlášek byl prodloužen do pátku 25. března 2016. Přihlášku zasílejte na e-mail knudsen_zuzana@hotmail.com.

Pozvánka (.jpg)
Přihláška (.doc)