Noc s Andersenem – 23.-24.dubna 2022

Milé děti a rodiče

Česká škola v Kodani by vás tímto chtěla pozvat na tradiční Noc s Andersenem.

Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou české knihovny a potažmo České školy v zahraničí společně pořádají a svádí v konkurenci populárnějších médií boj o zájem dětí a dětské čtenářství. http://www.nocsandersenem.cz/

I když se letošní ročník oficiálně pořádal již na apríla, my jste tak trochu rebelky a tak jsme si termín tohoto populárního dětského ”pyžamového večírku” přesunuly na sobotu 23.dubna 2022 od 15:00 do neděle 11:00 hodin.

A aby té rebélie nebylo málo, tak i místo konání je letos tak trochu netradiční, komorní a jak se říká, jen pro vyvolené ;-) Celá akce se bude konat v domě jedné z nás v Hedehusene, což v praxi znamená, že počet míst bude velmi omezen.

Vyplněné a podepsané přihlášky (viz odkaz níže) posílejte na ceskaskola.vkodani@gmail.com (do předmětu uveďte: Přihláška na Noc s Andersenem) a vyčkejte na potvrzovací e-mail o volném místě. Kapacita bude omezena na cirka 15 dětí.

Přihláška ke stažení ZDE

A na co se můžou vaše děti těšit?

Program:

SOBOTA

15:00                     Sraz v domě v Hedehusene (adresa bude zaslána jen přihlášeným)
15:15 – 15:30         Podávání svačinky z výdejního okénka. To abychom si připomněli ”radosti” a strasti doby koronavirové.
15:30 – 17:00         Organizovaně neorganizovaná zábava na zahradě
17:00 – 18:00         Čtení z knížky a představení knížek, co si děti přinesly s sebou. (viz „Domácí úkol níže)
18:00 – 18:30         Večeře a rozloučení s rodiči.
18:30 –                   Discopárty

NEDĚLE

7:00 – 8:30                Budíček
8:30 – 9:30                Snídaně
9:30 – 10:45              Řízeně nezřízená zábava v domě
11:00                  Zakončení a předání nepoškozených dětí zpět rodičům

Pokud se Vám program líbí, ale nejste si jistí, že jsou vaše děti připravené na to nocovat bez rodičů, tak se můžete zúčastnit pouze odpoledního programu a jet spát domů. V tom případě nemusíte vyplňovat přihlášku, ale pouze nám napište do e-mailu (ceskaskola.vkodani@gmail.com Předmět: Přihláška na Noc s Andersenem), že se chcete zúčastnit bez přespání a vyčkejte na potvrzovací zprávu o volném místě.

Domácí úkol pro děti:

Velmi nás zajímá, jaké knížky se vám líbí a co si doma s rodiči čtete. Vezměte si proto na akci jednu knížku v češtině. Může to být knížka, kterou právě čtete, nebo jedna z vašich oblíbených. Výběr je jen a jen na vás. Budeme se těšit na to, jaký výběr se nám na akci sejde.

Co si zabalit do batůžku:

Karimatku
Spacák nebo peřinu
Kartáček na zuby, pastu a ručník
Pyžamo
Oblíbeného plyšáka nebo hračku

Cena:

35 dkk za dítě zahrnuje program a jídlo (sobotní svačina a večeře, nedělní snídaně). Prosíme zaplatit předem přes Mobile Pay 81682, uveďte jméno + heslo: Noc s Andersenem.

Kontakt: ceskaskola.vkodani@gmail.com, Tlf. 51 95 70 81(Iva)