Přednáška “Vyrůstáme v multiligvní rodině”

Kdy: čtvrtek 29. srpna 2013 od 18:00. Kde: rezidence velvyslance, Ryvangs Allé 14, København Ø. Přednáší: Anne Holmen. Přednáška a následná debata budou probíhat v angličtině. Anglický název: Growing Up In Multilingual Families. Pořadatelé: Velvyslanectví ČR v Kodani, krajanský spolek vKodani.cz a Česká škola v Kodani.

Anotace

Většina dětí na světě vyrůstá v multiligvním prostředí, buď se dvěma či více jazyky doma nebo s jedním jazykem doma a dalšími jazyky ve škole či ve společnosti. V obou případech se děti musí naučit nejen znalosti více jazyků, ale zároveň si osvojit multikulturní identitu. Anne Holmen v její přednášce ukáže, jak je jazykový vývoj multiligvních dětí v předškolním a raném školním věku poháněn podobnými sociálními a vývojovými silami, podobně jako u monoligvních dětí, a uvede příklady, jak mohou rodiče, sourozenci, školy a školky stimulovat a podněcovat používání jazyka.

Přednášející

Anne Holmen

Anne Holmen je profesorkou a ředitelkou Centra pro internacionalizaci a paralelní užívání jazyka na univerzitě v Kodani. Anne Holmen je známá svým obdivuhodně širokým akademickým záběrem, znalostmi a aktivním zapojením v debatě o bilingvismu, stejně jako svými výtečnými komunikačními schopnostmi.

Registrace

Vzhledem k omezené kapacitě sálu prosíme o předchozí rezervaci na e-mail michala.kristensen@gmail.com nebo na telefon +45 2196 2321.